Depitach 3 - Kuracja przeciw przebarwieniowa

Depitach 3 - Kuracja przeciw przebarwieniowa

14-09-2016  |   INSTYTUT URODY Aktualności

Ciemne plamy, przebarwienia, piegi na skórze to dla wielu osób problem. Depitach-3 to obecnie jeden z najskuteczniejszych preparatów o silnym działaniu depigmentacyjnym, doskonała alternatywa Cosmelanu. Stanowi połączenie peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków zawierających inhibitory procesu melanogenezy (tworzenia barwnika w skórze) stworzonych specjalnie do tego celu.


Nowoczesna kuracja przeciw przebarwieniowa to efekt kilkuletnich badań w zakresie hiper pigmentacji. Obecnie jest to jedna z nielicznych terapii pozwalająca skutecznie pozbyć się przebarwień o różnej etiologii i lokalizacji. Preparat Depitach-3 wyróżnia się skutecznością – w około 90% przypadków całkowicie usuwa przebarwienia, nawet te utrzymujące się od wielu lat. Jego dodatkowym atutem jest zwężanie rozszerzonych porów, zmniejszenie wydzielania łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymulacja odnowy kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry. Przywraca dodatkowo równowagę skórze tłustej i mieszanej. Peeling zawiera najlepsze składniki odżywcze i związki wpływające na poprawę jakości skóry, skuteczny w terapii przebarwień typu melasma, zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym, bezpieczny dla każdego fototypu skóry.

Skład peelingu:

  • Kwas migdałowy 30%
  • Kwas L-askorbinowy 10%
  • Kwas fitowy 15%
  • Resorcyna 5%
  • Kwas salicylowy 5%
  • Kwas azelainowy 10%
  • Retinol 5%

Stan skóry poprawia się już 7 dni po wykonaniu zabiegu. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Plamy widoczne na ciemnej karnacji zanikają po 8 do 10 dni.

W przypadku osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Gwarancją długotrwałych efektów zabiegu jest stosowanie w domu odpowiednich dermokosmetyków, które są już wliczone w cenę zabiegu.

wstecz